برای شستن فرش این نکات را رعایت کنید

برای شستن فرش این نکات را رعایت کنید

فرش در فرهنگ ما ایرانیان یکی از ضروری ترین لوازم منزل است. در گذشته که تکنولوژی تولید فرش مانند امروز پیشرفت نکرده بود و همه از فرش های دست باف استفاده می کردند و شستشوی فرش در خانه انجام می شد که با مشکلات زیادی به همراه داشت. از طرفی کاری بسیار سخت و زمانبر بود علاوه بر این آب زیادی مصرف می شد. با توجه به اینکه سبک زندگی امروزه تفاوت زیادی با گذشته دارد، شستشوی فرش در منزل اصلا مقرون به صرفه نیست هم از نظر اتلاف وقت و هم مصرف آب که این روزها یکی از مسائل بحرانی زیست محیطی کشور است. و حتی در بعضی موارد اصلا امکانپذیر نیست مثلا در آپارتمان هایی با متراژ کم بدون تراس و بدون حیاط شسشوی فرش تقریبا غیر ممکن است.

پس بهترین راه برای شستن فرش مراجعه به یک قالیشویی معتبر است.

اما مواردی که باید حتما در نظر داشته باشید:
1- روش شستشوی فرش ها از فرش دستباف گرفته تا فرش های ماشینی، گلیم ، گلیم فرش موکت و غیره کاملا متفاوت است. پس قبل از اینکه فرش خود را به قالیشویی بسپارید مطمئن شوید که این شرکت تخصص و تجهیزات لازم برای شسشوی فرش شما را دارد.
2- در صورتی که فرش شما دارای زدگی، لکه، پوسیدگی یا هرگونه مشکلی دیگری است حتما قبل از اینکه فرش شما شسته شود به اطلاع شرکت برسانید.
3- در صورتی که فرش شما دستباف با الیاف طبیعی و رنگ طبیعی باشد حتما قالیشویی انتخابی خود را در جریان قرار دهید زیرا امکان بروز مشکلاتی برای فرش حین شستشو وجود دارد.

در صورتی که تصمیم به شسشوی فرش در منزل دارید به دو روش امکان پذیر است یک روش آن همان روش سنتی است که در گذشته در حیاط یا پشت بام خانه ها انجام می گرفت که فرش را ترجیحا اول صبح در فضای باز که دسترسی به آب راحت باشد پهن کرده با مقدار زیادی آب و شوینده فرش را شسته و در وضعیتی قرار دهید که هر چه سریعتر خشک شود که دچار پوسیدگی نگردد. ترجیحا روزهای آفتابی را برای شسشوی فرش انتخاب کنید.
روش دوم که بیشتر در سالهای اخیر باب شده شستشوی فرش با شامپو فرش است که بیشتر برای از بین بردن لکه های سطحی است که روی فرش ایجاد شده است. که برای این کار نیازی به جابجایی فرش ندارید و میتوانید در همان مکان که فرش پهن شده این کار رانجام دهید. ابتدا فرش را به وسیله ی جارو برقی با حاکثر فشار جارو کنید تا همه گردو غبارش از بین برو سپس مقدار شامپو فرش را با آب مخلوط کرده به وسیله ی یک ابر روی فرش بکشید در آخر با یک ابر دگر مقداری آب خالی روی فرش بکشید و اجازه دهید نور و هوا به فضایی که فرش در آن قرار دارد در جریان باشد.

قالیشویی ساوین با 4 نمایندگی فعال در شمال ، جنوب، شرق و غرب تهران همه روزه در خدمت مشتریان عزیز می باشد.

قالیشویی ساوین، سال ها با فعالییت در خدمات فرش از جمله : شستشوی فرش های دستبافت و ماشینی و رفوگری در خدمت شما عزیزان میباشد، قسمت مبل شویی با افراد کارکنان مجرب در این زمینه ها فعالییت دارند.
قالیشویی ساوین همچون با فعالییت های چرم دوزی؛ مبل شویی، ریشه بافی، پرداخت مویگیری، رفوگری، رنگبرداری، شستشو انواع فرش ها و لکه برداری مبلمان و فرش می باشد. مبل شویی در منزل مراحل و اصولی خاصی را به عهده دارد.
بستگی به جنس پارچه و تعداد نشیمن گاه ، مواد شوینده به دلخواه مشتری یا استاندارد ، خدمات سفارشی بیشتر.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *