قلم کاری

قلم کاری

 قلم کاری از جمله فعالیت هایست که مختص قالی و گلیم مخصوصا از نوع دستباف آنهاست. زیرا الیاف قالی و گلیم دستباف اغلب با رنگهای طبیعی رنگ می شود و گاها رنگشان تثبیت نمی شود. این موضوع باعث می شود هنگام شستشو یا حتی در صورت ریختن مایعات روی قالی رنگ های فرش قاطی شود. زمانی که قالی دچار مشکل اختلال رنگ می شود برای حل این مشکل ابتدا فرش را رنگبرداری می کنیم که ذر مقاله رنگبرداری به طور مفصل به این موضوع پرداختیم. با رنگبرداری اغلب رنگ های تیره ی فرش که وارد رنگ های روشن شده است از بین می رود اما ممکن است رنگ های تیره خود کمرنگ شود که تنها راه حل این مشکل قلم کاری است.
قلم کاری یک فعالیت کاملا تخصصی است که توسط هنرمندان قلم زنی فرش انجام می شود؛ در صورت مواجه شدن با این مشکل به قالیشویی ساوین مراجعه کنید.
نیش قلم ( رنگ گذاری):
گاهی ممکن است با وجود تمام دقت هی به عمل آمده رنگ محل رفو شده با رنگ اصلی فرش کمی مغایرت داشته باشد کهخ در این صوردت رفوگر جهت همسان سازی قسمت های رفو شده میتواند به وسیله قلم بسیار نازک و زنگ های محلول برای تطبیق آن اقدام نماید. در بعضی مواقع بعد از لکه برداری به وسیله هیدورو سولفیت محل رنگ پریده و کم رنگ می شود و در بعضی مواقع فرش در معرض نور آفتاب قرار گرفته و رنگ پریده می شود که نیاز به رنگ کردن مجدد محل مورد نظر می باشد .عمل نیش قلم به دو صورت با مواد طبیعی و شیمیایی انجام می شود . در رنگ گذاری طبیعی طبق جدول زیر انجام می شود و قابل ذکر است که محلول مواد طبیعی عصاره گیری مهیا می شود. اما چون فرآیند رنگرزی به طور کامل روی فرش بافته شده امکان پذیر نیست و به مرور زمان کم رنگ شده و ثبات لازم را ندارد . 

قالیشویی ساوین با 4 نمایندگی فعال در شمال ، جنوب، شرق و غرب تهران همه روزه در خدمت مشتریان عزیز می باشد .
قالیشویی ساوین، سال ها با فعالییت در خدمات فرش از جمله : شستشوی فرش های دستبافت و ماشینی و رفوگری در خدمت شما عزیزان میباشد، قسمت مبل شویی با افراد کارکنان مجرب در این زمینه ها فعالییت دارند .
قالیشویی ساوین همچون با فعالییت های چرم دوزی؛ مبل شویی، ریشه بافی، پرداخت مویگیری، رفوگری، رنگبرداری، شستشو انواع فرش ها و لکه برداری مبلمان و فرش می باشد. مبل شویی در منزل مراحل  و اصولی خاصی را به عهده دارد.
بستگی به جنس پارچه و تعداد نشیمن گاه ، مواد شوینده به دلخواه مشتری یا استاندارد ، خدمات سفارشی بیشتر. .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *