نکاتی مهم درباره شستشوی مبل در منزل

نکاتی مهم درباره شستشوی مبل در منزل

قبلا در مورد شستشوی مبل در منزل و به طور تخصصی در مراکز قالیشویی و مبل شویی معتبر مفصل صحبت کردیم در این مقاله، قصد داریم نکات مهم و کاربردی شستشوی مبل در منزل را کاملا حرفه ای و کاربردی آموزش دهیم. پیش از آنکه وارد بحث شویم تاکید میکنم زمانی که لکه ای روی مبل ایجاد می شود وقت را از دست ندهید به محض اطلاع از این موضوع اقدام کنید زیرا هر چه سریعتر دست به کار شوید بهتر نتیجه می گیرید.

قبل از اقدام به شستشو، تمیز کردن و خشکشویی مبل، حتما از جنس پارچه، فوم و چوب مبلمان خود مطلع شوید و از نوع لکه ای که روی مبل ایجاد شده مطمئن شوید و بعد از انجام شستشو حتما محل شسته شده را به کمک سشوار خشک کنید. اینها نکاتی است که کمک می کند بهتر به شستشوی مبل بپردازید و علاوه بر آن امکان صدمه زدن به مبل را کاهش دهید. در صورتیکه اطلاعات شما در این دو مورد کافی نیست می توانید با قالیشویی ساوین که یکی از با سابقه ترین و بهترین قالیشویی ها در مرکز تهران است تماس گرفته و از مشاوران قالیشویی ساوین راهنمایی بگیرید.

نکته اول: برای شستشوی لکه های نوشیدنی، مثل لکه نوشابه نمک درشت روی لکه بریزید و سپس با اسفنجی خیس روی آن بکشید تا پاک شود. اگر اثری از رنگ نوشابه ماند می توانید به کمک آب و صابون باقی مانده ی آنرا از بین ببرید.

نکته دوم: برای حذف لکه سوختگی هایی که باعث زردی پارچه شده کمی قند بکشید، در صورتی که سوختگی جدی تر باشد تنها راه حل عوض کردن پارچه ی مبل است.

نکته سوم: اگر جوهر روی مبل ریخت به محض مشاهده یک دستمال نخی یا یک حوله که جذب بالایی دارند روی لکه جوهر گذاشته و بخشی از جوهر اضافه را بگیرید. سپس ، محلول گلیسیرین و آمونیاک روی لکه بکشید البته این کار را با دقت تمام انجام دهید که جوهر به بخش های دیگر پارچه مبل انتقال پیدا نکند . در آخر روی لکه آب اسپری کنید و با حوله تمیز و خشک آب اضافی را بگیرید. اگر هنوز لکه باقیست از پودر های آنزیم دار استفاده کنید. البته این کار را با ماست هم می توانید به راحتی انجام دهید.

نکته چهارم، برای برطرف کردن لکه های چربی میتوانید از الکل و سرکه سفید استفاده کنید.

از شوینده های مخصوص مبلمان که در بازار موجود است هم می توانید استفاده کنید.

در آخر ، اگر لکه شما مقاوم است یا وقت کافی ندارید ، یا جنس پارچه مبلمان شما جنس خاص یا گرانقیمتی است، حتما با مراجعه به یک قالیشویی معتبر از خدمات شستشو یا خشکشویی مبلمان استفاده کنید.

قالیشویی ساوین با 4 نمایندگی فعال در شمال ، جنوب، شرق و غرب تهران همه روزه در خدمت مشتریان عزیز می باشد.

قالیشویی ساوین همچون با فعالییت های چرم دوزی؛ مبل شویی، ریشه بافی، پرداخت مویگیری، رفوگری، رنگبرداری، شستشو انواع فرش ها و لکه برداری مبلمان و فرش می باشد. مبل شویی در منزل مراحل و اصولی خاصی را به عهده دارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *