چرم دوزی

چرم دوزی

چرم دوزی:
در گذشته معمولا چرم دوزی در قالیهای ظریف و نفیس و فرش صادراتی انجام میگیرد ولی امروزه حتی فرش های ماشینی را نیز چند روزی می نمایند. در فرش هایی که سبک وزن هستند برای جلوگیری از لوله شدن لبهای فرج آن را چرم دوزی می کنند و گاهی هم پیچیدگی کناره ها به حدی است که حتی با دوختن چرم هم لوله می شود در اینصورت فرش از پشت روی زمین پهن میکند و بر روی آن پارچه را معطوف نموده و با اتو بخار اتو می کشید و کمی هم با چکش روی آن قسمت می کوبید عرض چند معمولا بین ۳ تا ۵ سالسانتی متر و طول اندازه به اندازه طول فرش می باشد از جنس پلاستیک و نخ می باشد که آن را در کناره های فرش قرار داده به طوری که از لبش بیرون زدم و با نخهای مخصوص به صورت زیگزاگ ۷ و ۸ می دوزند.

چرم دوزی لزوما جهت رفوی فرش نیست زیرا این کار از ابتدای بافت فرش انجام می شود. به این شکل که در دوطرف طول فرش نوارهای باریک 2 تا 4 سانتی متر چرم جهت حفاظت بیشتر از فرش دوخته می شود. البته در بعضی موارد این کار برای فرش انجام نمی شود و بعد از اینکه مدتی مورد استفاده قرار می گیرد کناره های فرش به داخل لول می شود و شکل بدی پیدا میکند که تنها چاره ی رفع این مشکل چرم دوزی است. البته چرم دوزی مزایای دیگری هم دارد. از سر خوردن فرش های نازک با وزن کم روی سرامیک جلوگیری می کند.

چرا چرم دوزی انجام میشود?
– جلوگیری از لوله شدن کناره های طولی فرش
– جلوگیری از سرخوردن فرش های ظریف بر روی سطوح صاف
– برای پوشاندن  محل میخ یا سوزن خورده های کناره های فرش
وسایل مورد نیاز چرم دوزی:
– نخ و سوزن چرم دوزی
– چرم

چرم دوزی

قالیشویی ساوین، سال ها با فعالییت در خدمات فرش از جمله : شستشوی فرش های دستبافت و ماشینی و رفوگری در خدمت شما عزیزان میباشد، قسمت مبل شویی با افراد کارکنان مجرب در این زمینه ها فعالییت دارند .
قالیشویی ساوین همچون با فعالییت های چرم دوزی؛ مبل شویی، ریشه بافی، پرداخت مویگیری، رفوگری، رنگبرداری، شستشو انواع فرش ها و لکه برداری مبلمان و فرش می باشد. مبل شویی در منزل مراحل  و اصولی خاصی را به عهده دارد.
بستگی به جنس پارچه و تعداد نشیمن گاه ، مواد شوینده به دلخواه مشتری یا استاندارد ، خدمات سفارشی بیشتر. .
قالیشویی ساوین با 4 نمایندگی فعال در شمال ، جنوب، شرق و غرب تهران همه روزه در خدمت مشتریان عزیز می باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *